رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:

مناظرات دانشجویی، تاب گفت‌و‌گوی اصولی را بالا می‌برد

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۰ کد : ۸۴۷۴ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: مناظرات دانشجویی، تاب گفت‌و‌گوی اصولی را بالا می‌برد.
مناظرات دانشجویی، تاب گفت‌و‌گوی اصولی را بالا می‌برد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان، کامران جعفری ظهر روز یکشنبه 12 خرداد 97 در آیین اختتامیه مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در زنجان، اظهار کرد: برای برگزاری هشتمین دوره مسابقات، 32 تیم در قالب 128 نفر نام‌نویسی کردند. البته اگر وسع جهاددانشگاهی بیشتر از این بود، تعداد تیم‌ها نیز افزایش پیدا می‌کرد و این مستلزم یاری سایر دانشگاه‌های استان است. 

این مسئول با اشاره به اینکه در مسابقات مناظره، نباید به دنبال برد و باخت باشیم، ادامه داد: مناظرات دانشجویی برد و باخت نیست، بلکه باید زمینه‌ای فراهم شود تا نظرات موافق و مخالف در بستری آرام و به دور از احساس بیان شود و هر دو گروه، در کمال ادب و متانت و با تحمل نظرات مخالف خود، راهکارهایی را در راستای حل قسمتی از مشکلات جامعه ارائه دهند. 

وی افزود: گفت‌و‌گوی اصولی و عاری از هر گونه زشتی، پرهیز از مجادلات روزمره، همچنین اهتمام به رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌و‌گو، خط مشی برگزاری مسابقات دانشجویی است. متاسفانه در برهه کنونی تاب و تحمل‌مان در گفت‌وگوها کاهش یافته است و این مقوله با افزایش سن و ارتقای سمت شغلی رابطه عکس دارد. 

جعفری با بیان اینکه چنین فرهنگی در آنچه که در مدرسه و دانشگاه می‌آموزیم ریشه دارد، یادآور شد: بدون شک برگزاری مسابقات دانشجویی و نفس عمل برای زندگی آتی و تعالی فرهنگ ساختاری همه ما مثمرثمر است. 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه 49 نفر خانم و 79 نفر آقا در مناظرات دانشجویی این دوره شرکت کردند، افزود: این آمار نشان‌دهنده مشارکت و حضور پررنگ زنان در فعالیت‌های دانشجویی است. علاوه بر این، امسال در مجموع 59 دانشجو از رشته علوم انسانی، 15 نفر از رشته علوم پزشکی و 54 نفر از رشته‌های فنی و علوم پایه در مناظرات حضور داشتند. 

جعفری با بیان اینکه 6 نفر از شرکت‌کنندگان در هشتمین دوره مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویی دارای مدرک تحصیلی کاردانی، 109 نفر کارشناسی، 6 نفر ارشد و 7 نفر دکترا بودند، خاطرنشان کرد: تیم‌های اول تا سوم به مرحله منطقه‌ای و متعاقب آن به مرحله کشوری راه می‌یابند. خوشبختانه استان زنجان پتانسیل خوبی برای برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی دارد و این مسابقات می‌تواند پرچم دانشگاه‌های استانی را در مجامع کشوری بالا ببرد.


نظر شما :