مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده

جهاددانشگاهی به لحاظ باورمندی، شفاف عمل می‌کند

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۳ کد : ۱۰۵۲۵ اشتغال تاپ خبر
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: یکی از دلایل راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان این بود که فضای حاکم بر حوزه زنان وزارت کشور و یا سایر دستگاه‌ها تا حدودی از نیازهای خاص گروه زنان نخبه و فرهیخته دور بود و نگاه حاکم، بیشتر به سمت گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه گرایش داشت.
جهاددانشگاهی به لحاظ باورمندی، شفاف عمل می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان، فریبا نظری‌پورکیایی روز پنج شنبه 17 مرداد 1398 در بازدید از پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی خلاق جهاددانشگاهی زنجان با اشاره به این‌که بسیاری از دستگاه‌ها از جمله بنیاد شهید و بنیاد نخبگان، تجربه همکاری بسیار موفقی را با نهاد انقلابی جهاددانشگاهی داشته‌اند، اظهار کرد: یکی از دلایل راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان این بود که فضای حاکم بر حوزه زنان وزارت کشور و یا سایر دستگاه‌ها تا حدودی از نیازهای خاص گروه زنان نخبه و فرهیخته دور بود و نگاه حاکم، بیشتر به سمت گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه گرایش داشت. البته در کل کشور، دستگاه‌ها وظایف ستادی در قبال قشر آسیب‌پذیر دارند ولی گروه‌های خاصی وجود دارند که ممکن است نادیده گرفته شوند. 

وی ادامه داد: تحلیلی در حوزه مسائل حوزه اجتماعی صورت گرفته با این مضمون که شاید یکی از دلایل شتاب جامعه به سمت برخی آسیب‌های فردی و اجتماعی، سرخوردگی و پاسخ نگرفتن قشر فرهیخته‌ای است که به حوزه‌های علمی و یا کسب و کار و کارآفرینی ورود می‌کنند. این افراد بستر را فراهم نمی‌بینند و پاسخی برای توانمندی‌های خود دریافت نمی‌کنند، به همین خاطر، به شکل دیگری اعتراض خود را بیان می‌کنند. 

نظری‌پورکیایی افزود: سال گذشته مشخص شد که در معاونت علمی و فناوری، اعتباری برای تاسیس و راه‌اندازی مراکز زیرمجموعه پارک‌های علم و فناوری از جمله مراکز نوآوری و شکوفایی بانوان اختصاص داده شده است. پارسال تعدادی از استان‌ها در این مسیر قدم گذاشتند ولی امسال به عنوان یکی از تکالیف مورد تایید مطرح شد. در استان زنجان نیز ظرفیت فراهم است برای این‌که بانوان بتوانند استعدادهای خود را به نحو احسن شکوفا کنند. 

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با بیان این‌که جهاددانشگاهی این زیرساخت و بستر را فراهم کرده است، تصریح کرد: آن‌چه که جهاددانشگاهی زنجان فراهم کرده، در حوزه علوم انسانی است و بیشترین فارغ‌التحصیلان دختر از دانشگاه علمی‌کاربردی این نهاد در حوزه گرافیک و هنر هستند، از همین‌رو زمینه برای به فعلیت رساندن توانمندی این زنان به جد فراهم است. 

وی یادآور شد: جهاددانشگاهی بخشی از بدنه انقلابی حاکمیت است و هر زمان، هر دستگاهی نیاز به همکاری پیدا می‌کند، جهاددانشگاهی جزو اولین نهادهایی است که اعلام آمادگی می‌کند. علاوه بر این، هم به لحاظ علمی و هم به لحاظ باورمندی و رعایت خط قرمزها بسیار شفاف عمل می‌کند. 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان نیز در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین معاونت‌های این نهاد، معاونت فرهنگی است و از همان ابتدا، انقلاب فرهنگی بود که بستر پیدایش جهاددانشگاهی شد. 


نظر شما :