مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان؛

تولید ثروت از فرهنگ؛ اعجازی در مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان

۱۹ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۲ کد : ۱۳۹۲۶ فرهنگی تاپ خبر
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: تولید ثروت از فرهنگ، نوعی اعجاز است که در شرایط کنونی جامعه از سوی مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان انجام می‌شود.
تولید ثروت از فرهنگ؛ اعجازی در مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان زنجان ، حجت‌الاسلام سعید احمدی ظهر روز دوشنبه 18 آذرماه در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی زنجان، اظهار کرد: کار فرهنگی با جهاد فرهنگی و کار علمی با جهاد علمی متفاوت است و وقتی از واژه جهاد استفاده می‌کنیم، یعنی کار مضاعفی در آن نهفته و همین‌طور نقطه مواجهه و هدف را به طور دقیق مشخص کرده است.

وی در مورد فعالیت جهاددانشگاهی و مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق، گفت: در این مجموعه تلفیقی از بعد سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و نیروی انسانی را مشاهده می‌کنیم که با دنبال کردن هدف مشخص، جوانان را به سمت خلاقیت هدایت می‌کند و عموما قشر جوان و تحصیل‌کرده با روحیه جمعی و هم‌افزایی در گروه‌های مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند و متناسب با رشته تخصصی خود گام برمی‌دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: در تعامل این گروه‌ها، تولید فکر و خلاقیت اتفاق می‌افتد و جوانانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، به جای رویکرد انفعالی، به سمت استفاده از ظرفیت‌های پنهان و استعدادهای بالقوه سوق می‌یابند که اگر بستر شکوفایی آن‌ها فراهم شود، ایده‌های خود را به محصول تبدیل می‌کنند و فرآیند اشتغال آن‌ها رقم می‌خورد.

این مسئول با اشاره به اینکه آموزش‌های جهاددانشگاهی دانش را به صنعت و فناوری تبدیل می‌کند، بیان کرد: می‌توان از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی و تبلیغات اسلامی برای تعاملات دوسویه در راستای سیاست‌های این دو نهاد و سازمان انقلابی بهره گرفت.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در راستای استفاده از روش‌های نوین در تبلیغ دین اشاره کرد و افزود: سرعت انتقال اطلاعات و تنوع آن در دنیا رو به گسترش است و این تنوع و سرعت را در حوزه‌های فرهنگی، علمی و حتی مواجهه با فرهنگ اسلام ناب محمدی نیز شاهد هستیم که اگر رصد خوبی از دنیای پیرامون نداشته باشیم در تبلیغ موفق نخواهیم بود.

احمدی استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی و مرکز رشد برای پیشبرد اهداف فرهنگی را اقدامی قابل توجه دانست و خاطرنشان کرد: می‌توان محتوا را از تبلیغات اسلامی دریافت و برای روش‌های تبلیغ و تبدیل ایده به محصول از جهاددانشگاهی استفاده کرد.

گفتنی است، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در این دیدار از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی زنجان، از جمله مرکز نوآوری و شکوفایی، پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، مرکز رشد واحدهای فناور، صنایع فرهنگی - خلاق و ... بازدید به عمل آورد.


نظر شما :