به همت جهاددانشگاهی زنجان محقق شد؛

تولید گان و ماسک توسط زنان سرپرست خانوار

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۵ کد : ۱۸۲۶۹ عمومی اشتغال تاپ خبر
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ، مرکز ستفای این واحد در راستای اقدامات جهادی خود، تولید ماسک، گان و ملزومات کادر درمانی را در قالب گروه‌های چند نفره زنان سرپرست خانوار آغاز کرده است.
تولید گان و ماسک توسط زنان سرپرست خانوار

بی‌شک فارغ از بحث ملزمات کادر درمانی که این روزها نیاز مبرم برای مقابله با ویروس کرونا به‌شمار می‌رود، اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، نیمه پر لیوانی است که جهاددانشگاهی زنجان آن را به عنوان یکی از اولویت‌های خود دنبال می‌کند.

با توجه به توان جهاددانشگاهی و حضور زنان سرپرست خانوار در قالب تیم‌هایی که برای کسب درآمد خیاطی می‌کنند، این نهاد انقلابی اقدام به تولید ماسک، گان، روبالشتی و روتختی یک‌بار مصرف می‌کند که هم کمکی برای این افراد باشد و هم اینکه نیاز استان در این حوزه برطرف شود.

این طرح توسط سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی استان زنجان و در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و طرح توسعه ملی مشاغل خانگی اجرایی می‌شود که در گام نخست، افرادی به عنوان پیشرانان انتخاب شدند که به بانوان سرپرست خانوار دسترسی داشتند و گروه‌هایی را همراه با این بانوان تشکیل دادند.

هدف، به کارگیری بانوان سرپرست خانوار در انجام این کار، آن بود که بانوان در کنار انجام این کار به یک منبع درآمدی نیز دسترسی داشته باشند.

جهاددانشگاهی زنجان در این امر، ظرفیت تولید ۵۰۰۰ ست با ۲۵۰ نفر در هفته را داشته و هزینه انجام این کار را نیز تامین کرده، این در حالی است که دوخت و تولید محصولات را بانوان انجام داده‌اند که بعد از آماده‌سازی، ست‌ها به بیمارستان‌ها تحویل داده‌ می‌شود که تاکنون ۳۰۰۰ ست تحویل بیمارستان‌های استان شده است.


نظر شما :