/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی/ مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان عنوان کرد

لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در زنجان

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۱ کد : ۳۴۱۰۳ عمومی تاپ خبر
مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان گفت: لازم است از ظرفیت‌های بالفعل جهاددانشگاهی در استان استفاده شود.
لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در زنجان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان زنجان ، سیدعلی شفیعی با اشاره به ۱۶ مرداد، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی نهادی انقلابی است و این مهم در زمانی اتفاق افتاد که کشور به تسریع در حرکت علمی، فرهنگی و آموزشی نیاز داشته و جهاددانشگاهی با سرمایه و منابعی که دارد، در این زمینه‌ها تاثیرگذار است.

این مسئول ادامه داد: جهاددانشگاهی به‌ عنوان یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعلی برخوردار است که جامعه در شرایط کنونی می‌تواند از آن بهره‌مند شود. بی‌شک، یکی از ظرفیت های جهاددانشگاهی استان، مربوط به عرصه علمی و پژوهشی است که مسئولان می توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

وی افزود: جهاددانشگاهی با اهداف والای خود، امید به آینده و تجربه‌اندوزی می‌تواند در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و عمل به منویات مقام معظم رهبری گام‌های اساسی بردارد.

شفیعی تصریح کرد: سعی جهاددانشگاهی، فعالیت در راستای ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی باشد. این نهاد انقلابی می‌تواند متصل‌کننده صنعت و دانشگاه بوده و با پرورش استعدادها، به نیازمندی‌های جامعه در این عرصه پاسخ دهد.

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، یادآور شد: مقام معظم رهبری در بیانیه‌ای که به عنوان خط‌مشی راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران در آینده نگاشتند، باید مردم و مسئولان، آن را فرا گیرند و با توجه به اینکه ظرفیت‌های گسترده ایران اسلامی از بُعد منابع انسانی به خصوص جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته و بهره‌گیری مطلوب از آن‌ ترسیم شده که در این میان نقش جهاددانشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


نظر شما :