نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:

جهاددانشگاهی پیشگام انقلاب حرکت می‌کند

۲۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۶ کد : ۳۸۹۶۵ پژوهشی تاپ خبر
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی پا به‌ پا نه، بلکه به صورت پیشگام انقلاب حرکت می‌کند.
جهاددانشگاهی پیشگام انقلاب حرکت می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان زنجان ، حجت‌الاسلام مهدی باقری در حاشیه نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار زنجان ، با بیان اینکه اصل برگزاری نمایشگاه بسیار خوب است، اظهار کرد: متاسفانه تبلیغات محیطی خوبی در رابطه با اطلاع‌رسانی برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش انجام نشده و باعث شده که مجموعه‌های صنعتی که نیازمند پژوهش هستند، شناخت چندانی با این نمایشگاه نداشته باشند.

وی افزود: فلسفه فعالیت پژوهشی، ارتقای کار و آسیب‌شناسی مشکلات موجود است تا مانع‌زدایی‌های لازم انجام شود ولی میزان اطلاع صنایع استان بسیار مهم است؛ چراکه پژوهش زمان‌بر و هزینه‌بر است و حضور و حمایت صنایع، بخش مالی مشکلات پژوهش را کاهش می‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه تجاری‌سازی و کمبود منابع مالی گلایه عمده پژوهشگران حاضر در نمایشگاه‌ است، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه و حضور قدرتمند پژوهش حوزه‌های مختلف نقطه قوت این نمایشگاه است ولی به نظر می‌رسد که نیاز است تا این نمایشگاه به صورت فصلی برگزار شود تا یافته‌های علمی و پژوهشی به صورت به‌روز ارائه شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر نمایشگاه پژوهش در بخش‌های مختلف به صورت فصلی برگزار شود، بهتر است تا از ظرفیت دیگر استان و دانشگاه‌ها برای تامین نیاز استان بهره برد. چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند فرهنگ فعالیت پژوهشی را در بین خانواده‌ و دانش‌آموزان ترویج دهد.

باقری با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی چهل سال است که پا به‌ پا نه، بلکه پیشگام انقلاب در جامعه حرکت کرده است، خاطرنشان کرد: هر اتفاقی در کشور افتاده، نگاه و مدیریت جهادی حاکم بوده است. اگر جهاددانشگاهی همانند دستگاه‌ها با روال معمول کار می‌کرد، قطعاً هیچ پیشرفتی نداشت.


نظر شما :