نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت عنوان کرد

حرکت رو به جلوی جهاددانشگاهی زنجان بدون اتکا به بودجه دولتی

۲۰ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۳ کد : ۳۸۹۶۶ پژوهشی تاپ خبر
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی استان زنجان بدون اتکا به بودجه دولتی، حرکت رو به جلویی در حوزه پژوهش نسبت به سایر دانشگاه‌ها دارد.
حرکت رو به جلوی جهاددانشگاهی زنجان بدون اتکا به بودجه دولتی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان ،‌مصطفی طاهری در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار اظهار کرد: تولید ناخالص در نظر گرفته‌ شده برای حجم اقتصاد در بحث دانش‌بنیان حدود ۵.۵ درصد است و به دنبال افزایش ۴ برابری آن برای برنامه هفتم توسعه هستیم تا به ۲۰ درصد برسد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش، افزود: آنچه که در نمایشگاه پژوهش امسال استان زنجان نشان داد، این بود که نسبت به سال‌های قبل پیشرفت رو به جلویی داریم و این امر نشان داد مسیری که ایرانیان نتوانند آن را طی کنند، وجود ندارد.

این مسئول با اشاره به حمایت و بحث‌های اعتباری از طرح‌های پژوهشی، ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها، بودجه در نظر گرفته شده برای پژوهش تخصیص‌ نیافته و ادارات نیز یک درصد اعتبارات خود را به این مهم اختصاص نداده و فقط برای چند دستگاه این مهم محقق شده و می‌توان گفت که ۸۰ درصد اعتبارات در این زمینه تخصیص نیافته است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پژوهش‌های جهاددانشگاهی استان زنجان، خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل و امکاناتی که دیگر دانشگاه‌ها از بودجه دولتی دارد، جهاددانشگاهی بدون تکیه به این اعتبارات، حرکت رو به رشد و بهتری نسبت به سایر مراکز علمی و آموزشی دارد.


نظر شما :